Registry catalogue

Kristian Heramb

All works

170 works in the Collect24 Registry

← Back to the Kristian Heramb artist page

Showing 148 of 170

Kristian Heramb, "Herambkua sommeren 1917". Fra gårdsplassen på Heramb i Ringsaker, med gårdsdammen. Ei kjerre står i dammen for å trutne kjerrehjulene så de ikke tørker. Kuer av blandingsrase.

Kristian Heramb

"Herambkua sommeren 1917". Fra gårdsplassen på Heramb i Ringsaker, med gårdsdammen. Ei kjerre står i dammen for å trutne kjerrehjulene så de ikke tørker. Kuer av blandingsrase.

Domkirkeodden

C24-1262755

Kristian Heramb, Agnete (f. 1849) Rindal Heramb, mor til Iver Heramb. Føderådskone mater hønene på tunet.

Kristian Heramb

Agnete (f. 1849) Rindal Heramb, mor til Iver Heramb. Føderådskone mater hønene på tunet.

Domkirkeodden

C24-1262762

Kristian Heramb, Aksel Dehli, Moelv.

Kristian Heramb

Aksel Dehli, Moelv.

Domkirkeodden

C24-1262770

Kristian Heramb, Ålhus kirke, Langkirke i tømmer fra 1795. Norangfjord, Møre og Romsdal. Bryllup.

Kristian Heramb

Ålhus kirke, Langkirke i tømmer fra 1795. Norangfjord, Møre og Romsdal. Bryllup.

Domkirkeodden

C24-1262795

Kristian Heramb, Alteret i Ullern kirke, Oslo.

Kristian Heramb

Alteret i Ullern kirke, Oslo.

Domkirkeodden

C24-1262767

Kristian Heramb, Alteret i Veldre kirke i Ringsaker.

Kristian Heramb

Alteret i Veldre kirke i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262852

Kristian Heramb, Andreas Heramb leser avisa utendørs.

Kristian Heramb

Andreas Heramb leser avisa utendørs.

Domkirkeodden

C24-1263329

Kristian Heramb, Andreas Heramb og ukjent kvinne ved inngangen på Heramb, Ringsaker. Moren og faren til fotografen.

Kristian Heramb

Andreas Heramb og ukjent kvinne ved inngangen på Heramb, Ringsaker. Moren og faren til fotografen.

Domkirkeodden

C24-1262780

Kristian Heramb, Åstadalen i Ringsaker.

Kristian Heramb

Åstadalen i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262820

Kristian Heramb, Åtte personer ved en bil. Iver Heramb ved rattet, med skjegg Andreas Heramb. Barna: Andreas og Ole sammen med moren Olave (f. Sang). De andre er ukjente. D-064.

Kristian Heramb

Åtte personer ved en bil. Iver Heramb ved rattet, med skjegg Andreas Heramb. Barna: Andreas og Ole sammen med moren Olave (f. Sang). De andre er ukjente. D-064.

Domkirkeodden

C24-1262779

Kristian Heramb, Barnedåp i Veldre kirke, Ringsaker.

Kristian Heramb

Barnedåp i Veldre kirke, Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262832

Kristian Heramb, Bebyggelse og båter ved Tyin i Jotunheimen, Vang.

Kristian Heramb

Bebyggelse og båter ved Tyin i Jotunheimen, Vang.

Domkirkeodden

C24-1262789

Kristian Heramb, Billerud, Veldre i Ringsaker. Hus og hage.

Kristian Heramb

Billerud, Veldre i Ringsaker. Hus og hage.

Domkirkeodden

C24-1262849

Kristian Heramb, Billerud? Hus på Veldre, Ringsaker.

Kristian Heramb

Billerud? Hus på Veldre, Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262842

Kristian Heramb, BOKBINDER KRISTIAN (f. 1890) HERAMB VED ARBEIDSBORDET, HERAMB, GAUPEN BOKINNBINDING Dublett: 0412-08857

Kristian Heramb

BOKBINDER KRISTIAN (f. 1890) HERAMB VED ARBEIDSBORDET, HERAMB, GAUPEN BOKINNBINDING Dublett: 0412-08857

Domkirkeodden

C24-1262775

Kristian Heramb, Botsenden, utsikt fra Veldre stasjon i Ringsaker.

Kristian Heramb

Botsenden, utsikt fra Veldre stasjon i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262768

Kristian Heramb, Botsenden, Veldre i Ringsaker.

Kristian Heramb

Botsenden, Veldre i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262797

Kristian Heramb, Brøttum, utsikt fra Kløvstadhøgda i Ringsaker,

Kristian Heramb

Brøttum, utsikt fra Kløvstadhøgda i Ringsaker,

Domkirkeodden

C24-1262805

Kristian Heramb, BRUMUNDDAL SENTRUM, VELDRESIDEN, BERGER LANGMOENS VEG, AAGE THOMASSENS BUTIKK.

Kristian Heramb

BRUMUNDDAL SENTRUM, VELDRESIDEN, BERGER LANGMOENS VEG, AAGE THOMASSENS BUTIKK.

Domkirkeodden

C24-1262862

Kristian Heramb, Bunnefjorden, Mjøsa, Ringsaker.

Kristian Heramb

Bunnefjorden, Mjøsa, Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262859

Kristian Heramb, Bunnefjorden, Mjøsa, sett fra Veldre i Ringsaker.

Kristian Heramb

Bunnefjorden, Mjøsa, sett fra Veldre i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262858

Kristian Heramb, Bunnefjorden, Mjøsa, sett fra Veldre i Ringsaker.

Kristian Heramb

Bunnefjorden, Mjøsa, sett fra Veldre i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262856

Kristian Heramb, Bunnefjorden, Mjøsa, sett fra Veldre i Ringsaker.

Kristian Heramb

Bunnefjorden, Mjøsa, sett fra Veldre i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262857

Kristian Heramb, Bunnefjorden, Mjøsa, utsikt fra Veldre i Ringsaker.

Kristian Heramb

Bunnefjorden, Mjøsa, utsikt fra Veldre i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262861

Kristian Heramb, Ei jente vasker tøy i sinkbøtte.

Kristian Heramb

Ei jente vasker tøy i sinkbøtte.

Domkirkeodden

C24-1263318

Kristian Heramb, Eksteriør, hage. En gutt sitter i en stol og leser avisen.

Kristian Heramb

Eksteriør, hage. En gutt sitter i en stol og leser avisen.

Domkirkeodden

C24-1263308

Kristian Heramb, Eksteriør, hage. Ukjent kvinne og mann mater sauer.

Kristian Heramb

Eksteriør, hage. Ukjent kvinne og mann mater sauer.

Domkirkeodden

C24-1263328

Kristian Heramb, Eldre kvinne spinner garn med rokk, spinnerokk.

Kristian Heramb

Eldre kvinne spinner garn med rokk, spinnerokk.

Domkirkeodden

C24-1263316

Kristian Heramb, Eldre kvinne strikker, Agnete Heramb, Ringsaker.

Kristian Heramb

Eldre kvinne strikker, Agnete Heramb, Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262761

Kristian Heramb, Eldre mann drikker kaffe og spiser kake ved Nyskolla seter i Ringsaker.

Kristian Heramb

Eldre mann drikker kaffe og spiser kake ved Nyskolla seter i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262815

Kristian Heramb, Eldre mann, Heramb i Ringsaker. Andreas Heramb?

Kristian Heramb

Eldre mann, Heramb i Ringsaker. Andreas Heramb?

Domkirkeodden

C24-1262752

Kristian Heramb, En bil på veien ved Skeikampen i Gausdal. Seter, skigard, gjerde.

Kristian Heramb

En bil på veien ved Skeikampen i Gausdal. Seter, skigard, gjerde.

Domkirkeodden

C24-1262810

Kristian Heramb, En gutt sitter på en stein i skogen.

Kristian Heramb

En gutt sitter på en stein i skogen.

Domkirkeodden

C24-1262841

Kristian Heramb, En gutt, med en katt i armene, på veranda til et hus.

Kristian Heramb

En gutt, med en katt i armene, på veranda til et hus.

Domkirkeodden

C24-1263306

Kristian Heramb, En mann (Kristian Heramb?) bruker en primus ved Nyskolla seter i Ringsaker.

Kristian Heramb

En mann (Kristian Heramb?) bruker en primus ved Nyskolla seter i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262816

Kristian Heramb, En mann sitter ved ei lita elv, en bil står på ei bru. Nyskolla i Ringsaker. Trolig Plymouth årsmodell 1949-50.

Kristian Heramb

En mann sitter ved ei lita elv, en bil står på ei bru. Nyskolla i Ringsaker. Trolig Plymouth årsmodell 1949-50.

Domkirkeodden

C24-1262818

Kristian Heramb, En mann ved Åsta, Åstadalen i Ringsaker.

Kristian Heramb

En mann ved Åsta, Åstadalen i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262819

Kristian Heramb, En plante på et bord. Utsikt fra veranda. Billerud? Veldre i Ringsaker.

Kristian Heramb

En plante på et bord. Utsikt fra veranda. Billerud? Veldre i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262844

Kristian Heramb, En vei i Veldre, Brumunddal.

Kristian Heramb

En vei i Veldre, Brumunddal.

Domkirkeodden

C24-1262838

Kristian Heramb, En vei i Veldre, Ringsaker.

Kristian Heramb

En vei i Veldre, Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262847

Kristian Heramb, Et hus med skigard.

Kristian Heramb

Et hus med skigard.

Domkirkeodden

C24-1262850

Kristian Heramb, Et par griser foran et steinfjøs.

Kristian Heramb

Et par griser foran et steinfjøs.

Domkirkeodden

C24-1263337

Kristian Heramb, Familie på Moelv. Dehli?

Kristian Heramb

Familie på Moelv. Dehli?

Domkirkeodden

C24-1262776

Kristian Heramb, Fem menn på et gårdstun. Andreas Heramb t. v.

Kristian Heramb

Fem menn på et gårdstun. Andreas Heramb t. v.

Domkirkeodden

C24-1263304

Kristian Heramb, Fire kvinner drikker kaffe på verandaen. Billerud? Veldre i Ringsaker.

Kristian Heramb

Fire kvinner drikker kaffe på verandaen. Billerud? Veldre i Ringsaker.

Domkirkeodden

C24-1262843

Kristian Heramb, Fjellandskap med hytter og vann.

Kristian Heramb

Fjellandskap med hytter og vann.

Domkirkeodden

C24-1262825

Kristian Heramb, Fjellandskap med ukjent seter.

Kristian Heramb

Fjellandskap med ukjent seter.

Domkirkeodden

C24-1262812

Kristian Heramb, Fjellandskap. Bil på en vei.

Kristian Heramb

Fjellandskap. Bil på en vei.

Domkirkeodden

C24-1262803